english

Blog

Blog to miejsce, w którym będziemy umieszczać krótkie komentarze do wydarzeń ze świata prawa. Chcemy, aby forma tych tekstów była mniej zobowiązująca i mamy nadzieję, że dzięki temu przyjemniejsza w odbiorze. Prawo bywa fascynujące i chcielibyśmy nim zainteresować również osoby, które zawodowo się nim nie zajmują.

Dobrej lektury.

Newsletter zgodny z prawem – czyli jaki?

opublikowano: 07/07/2017, autor: Natalia Łaski, kategoria: dane osobowe

Prawidłowe i zgodne z prawem wysyłanie newslettera wymaga przede wszystkim zapoznania się z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne. Zawarte w nich uregulowania nakładają na przedsiębiorców wymóg uzyskania odpowiednich zgód przed rozpoczęciem wysyłania newslettera. O tym, jakie konkretnie zgody należy uzyskać, piszemy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czytaj całość »

Polityka bezpieczeństwa informacji

opublikowano: 26/04/2017, autor: Natalia Łaski, kategoria: dane osobowe

Każdy administrator danych osobowych ma obowiązek opracowania oraz wdrożenia polityki bezpieczeństwa informacji. Dokument zawierający politykę bezpieczeństwa informacji ma na celu określenie sposobu przetwarzania danych osobowych oraz środków ich ochrony. W artykule przedstawiamy listę zagadnień, które powinny znaleźć się w polityce bezpieczeństwa informacji wraz z ich omówieniem. Zapraszamy do lektury.

Czytaj całość »

Instrukcja zarządzania systemem informatycznym

opublikowano: 13/04/2017, autor: Natalia Łaski, kategoria: dane osobowe

Przetwarzając dane osobowe należy zadbać o ich prawidłową ochronę. Jeżeli dane osobowe przetwarzane są w systemie informatycznym, ich administrator musi przygotować dokument o nazwie „instrukcja zarządzania systemem informatycznym”. Jak należy to zrobić, opisaliśmy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czytaj całość »

Ochrona danych osobowych – czy każdy zbiór danych trzeba zgłosić do GIODO?

opublikowano: 06/04/2017, autor: Natalia Łaski, kategoria: dane osobowe

Pozostajemy w temacie ochrony danych osobowych. Jeśli są Państwo ciekawi, czy każdy zbiór danych osobowych należy zgłosić do GIODO, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czytaj całość »

Ochrona danych osobowych – jak zgłosić zbiór danych do rejestracji GIODO?

opublikowano: 06/04/2017, autor: Natalia Łaski, kategoria: dane osobowe

Tym razem postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą dotyczącą tematu ochrony danych osobowych. A dokładnie, jak we właściwy sposób dokonać zgłoszenia zbioru danych do rejestracji GIODO. Zapraszamy do lektury!

Czytaj całość »

Potrzebujesz pomocy prawnej?