Poznaj zgrany zespół

Napisz bezpośrednio do eksperta lub na naszego maila, a skontaktujemy Cię z odpowiednią osobą.

*Najedź na zdjęcie, żeby zobaczyć nasze alter ego.

Eksperci

Anna Molenda

dyrektorka zarządzająca, aplikantka radcowska

własność intelektualna, prawo pracy

Wykształcenie: absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

W OPC Legal zajmuję się prawem nowych technologii, w tym prawem własności intelektualnej oraz prawem pracy. Wybrałam zawód prawniczki, bo chcę skutecznie pomagać ludziom i czuć, że moje działania mają realny wpływ na rzeczywistość.

Lubię organizować otaczający mnie świat. Tworzę listy zadań, które potem z satysfakcją odhaczam, jako wykonane w wyznaczonym terminie. Zamiast rywalizacji wybieram negocjacje.

Pozazawodowe pasje realizuję z psem Buziakiem. Trenujemy nosework – sport bazujący na detekcji zapachów przez czworonoga. Odpoczywam zwiedzając nowe, stołeczne restauracje lub czytając i słuchając o kulinariach, najchętniej opartych o dietę roślinną.

Beata Zyśk-Tokarska

starsza konsultantka prawna

prawo spółek/transakcje, zamówienia publiczne

Wykształcenie: absolwentka Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Prawa Spółek Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajmuję się prawem spółek i obsługą postępowań prowadzonych zgodnie z zasadą konkurencyjności, a z OPC Legal jestem związana od ponad 8 lat.

W pracy i codziennym życiu cechuje mnie sumienność oraz skrupulatność. Jestem miłośniczką starannej polszczyzny i wierzę, że o trudnych sprawach należy rozmawiać prostym językiem.

W wolnym czasie robię zdjęcia i zwiedzam kamperem Europę. Mam wiele podróżniczych marzeń, ale moje serce od lat należy do polskiego podwórka – Podlasia i Suwalszczyzny. Jestem opiekunką bulteriera o imieniu Arbuz.

Katarzyna Płonkowska

starsza konsultantka prawna, aplikantka radcowska

własność intelektualna, zamówienia publiczne, spory

Wykształcenie: absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Kiedy po zdanym z wyróżnieniem egzaminie wstępnym na aplikację radcowską nadszedł czas na wybranie ścieżki rozwoju, dołączyłam do drużyny OPC Legal, którą wspieram w takich dziedzinach jak prawo IT i prawo nowych technologii.

Jestem perfekcjonistką, otwartą na odważne rozwiązania. Wygrywałam konkursy recytatorskie i tańczyłam taniec klasyczny (balet), jednak ostatecznie wybrałam życie wśród kodeksów i paragrafów. O słuszności podjętej decyzji, utwierdziły mnie sukcesy naukowe na studiach oraz aktywne uczestnictwo w różnego rodzaju inicjatywach prospołecznych.

U ludzi cenię przede wszystkim otwartość i uczciwość. W wolnych chwilach uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi przy specjałach kuchni świata, czytać książki Camilli Läckberg i Jo Nesbo oraz słuchać podcastów o nierozwiązanych zagadkach kryminalnych.

Zuzanna Szcześniak

konsultantka prawna

własność intelektualna

Wykształcenie: studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Interesuję się prawem własności intelektualnej, prawem nowych technologii, a także prawem cywilnym. Staram się łączyć poszerzanie wiedzy z tych dziedzin ze swoimi artystycznymi zainteresowaniami, bo uważam, że tam, gdzie przenikają się takie dziedziny jak sztuka, prawo i nowe technologie, jest wiele do zrobienia.

Jestem osobą czynu, jednak mimo to jestem zawsze otwarta na rozmowę i ważna jest dla mnie komunikacja.

Kiedy się nie uczę i nie pracuję, działam w organizacjach studenckich. Ładuję baterie i odpoczywam w otoczeniu ukochanych dzieł sztuki. Chciałabym mieć na własność jeden z obrazów Edwarda Hoppera.

Anna Borysiewicz

konsultantka ds. nowych technologii, UX&IT

Wykształcenie: absolwentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS.

Jestem liderką międzynarodowych projektów z wieloletnim doświadczeniem w branży UX&IT. Konsultuję przedsięwzięcia prawnicze z dziedziny nowych technologii. Mam doświadczenie w projektach, w których kluczowy był element zarządzania ryzykiem.

Lubię dzielić się swoją wiedzą. Byłam mentorką na podyplomowych studiach User Experience Design / Product Design na Uniwersytecie SWPS. Fascynuje mnie psychologia ludzkich wyborów w obliczu rewolucji technologicznej. W codziennym życiu cenię przede wszystkim uczciwość i otwartość.

Po pracy zgłębiam psią naturę, czytam specjalistyczne książki i dokształcam się w dziedzinie behawiorystyki psów. Realizuję się przy różnych projektach rzemieślniczych, bo dla mnie ważny jest sam proces tworzenia i obcowania z materiałem. Lubię słuchać podcastów o nowych technologiach oraz tematach społecznych i szeroko pojętej kulturze.

Paweł Chojecki

założyciel, adwokat

prawo spółek/transakcje

Wykształcenie: absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Lubię pomagać. Lubię rozwiązywać trudne problemy. Lubię myśleć. Cenię uczciwość, uprzejmość i lojalność.

Jestem ekspertem od prawa własności intelektualnej, prawa nowych technologii oraz prawa korporacyjnego (transakcje i restrukturyzacje). Od ponad 10 lat kieruję zespołem, który specjalizuje się w rozwiązywaniu skomplikowanych, prawnych problemów.

Dzięki OPC Legal spełniłem swoje marzenie o stworzeniu miejsca, gdzie w przyjaznym otoczeniu robi się rzeczy ważne, odpowiedzialne i innowacyjne.

Odpoczywam zaczytując się w książkach. Uwielbiam jeździć na rowerze, zajmować się ogrodem, podglądać i dokarmiać ptaki, oglądać mecze NBA. Najważniejsze jednak są psy – Freja i Mariusz – i spędzanie z nimi każdej wolnej chwili.

Mateusz Kaik

konsultant prawny

prawo spółek/transakcje

Wykształcenie: student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwent studiów I stopnia na kierunku Ekonomia w Szkole Głównej Handlowej

Specjalizuję się w prawie spółek handlowych, w tym w transakcjach. Jako praktyk prawa widzę, jak łatwo jest się zagubić w gąszczu coraz bardziej skomplikowanych przepisów. Chcę pomagać klientom nawigować w labiryncie prawnym. Lubię uczucie triumfu i spokoju po rozwiązaniu trudnego problemu.

Interesuje się również polityką, zwłaszcza w kontekście ruchów populistycznych. Działam w organizacjach studenckich. Staram się być aktywny sportowo, najczęściej gram w siatkówkę lub piłkę nożną.

Jestem wielkim fanem japońskiego realizmu magicznego. Mam teorię na temat nieprzypadkowych analogii między „Incepcją” Christophera Nolana a „Kroniką ptaka nakręcacza” Harukiego Murakamiego.

Jarosław Karapuda

adwokat

spory, prawo pracy, zamówienia publiczne (KIO)

Wykształcenie: absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Własności Intelektualnej.

Główne dziedziny moich zainteresowań to prawo korporacyjne, spory sądowe i pozasądowe, prawo cywilne oraz prawo pracy. W pracy cieszą mnie zwłaszcza intelektualne wyzwania. Największą satysfakcję zawodową dają mi sprawy niesztampowe.

Lubię ciągłe zmiany i dynamiczne zwroty akcji. Nie potrafię się nudzić, zawsze umiem zorganizować zajęcie nie tylko sobie, ale i innym – co innym nie zawsze się podoba.

Jestem wielkim fanem sportu, który uprawiam nie dla wyników, ale dla osobistej satysfakcji. Lubię grać w koszykówkę i szusować na nartach. Obcowanie z naturą uspokaja mnie i wycisza.

Grzegorz Osiński

adwokat

zamówienia publiczne

Wykształcenie: absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

Jestem ekspertem w dziedzinie prawa zamówień publicznych i prawa nieruchomości. Jako prawnik specjalizuję się w analizie spraw wielowątkowych. Po latach praktyki wiem, że za każdą, nawet najbardziej skomplikowaną kwestią prawną, kryje się człowiek i bardzo często to właśnie człowiek jest kluczem do zrozumienia i oceny sytuacji.

W pracy ważne są dla mnie jasne i precyzyjne komunikaty, w naszym zespole wyjątkowo cenię wzajemną lojalność i uczciwość.

W wolnym czasie wsiadam na łódkę i żegluję. Lubię też naprawiać zepsute przedmioty. Rozłożenie na drobne części i złożenie z powrotem komputera czy silnika motocyklowego jest naprawdę relaksujące. Podobają mi się wielowątkowe kryminały i thrillery prawnicze spod znaku Johna Grishama.

Jestem dumnym opiekunem kota Mecenasa. Kiedyś kupię sobie wielkie rancho w Australii.

Odkryj naszą działalność

Dowiedz się więcej o specjalizacjach i branżach, w których możemy pomóc.