Poznaj zgrany zespół

Napisz bezpośrednio do eksperta lub na naszego maila, a skontaktujemy Cię z odpowiednią osobą.

*Najedź na zdjęcie, żeby zobaczyć nasze alter ego.

Eksperci

Anna Molenda

dyrektorka zarządzająca, aplikantka radcowska

własność intelektualna, prawo pracy

Wykształcenie: absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

W OPC Legal zajmuję się prawem nowych technologii, w tym prawem własności intelektualnej oraz prawem pracy. Wybrałam zawód prawniczki, bo chcę skutecznie pomagać ludziom i czuć, że moje działania mają realny wpływ na rzeczywistość.

Lubię organizować otaczający mnie świat. Tworzę listy zadań, które potem z satysfakcją odhaczam, jako wykonane w wyznaczonym terminie. Zamiast rywalizacji wybieram negocjacje.

Pozazawodowe pasje realizuję z psem Buziakiem. Trenujemy nosework – sport bazujący na detekcji zapachów przez czworonoga. Odpoczywam zwiedzając nowe, stołeczne restauracje lub czytając i słuchając o kulinariach, najchętniej opartych o dietę roślinną.

Jarosław Karapuda

adwokat

spory, prawo pracy, zamówienia publiczne (KIO)

Wykształcenie: absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Prawa Własności Intelektualnej.

Główne dziedziny moich zainteresowań to prawo korporacyjne, spory sądowe i pozasądowe, prawo cywilne oraz prawo pracy. W pracy cieszą mnie zwłaszcza intelektualne wyzwania. Największą satysfakcję zawodową dają mi sprawy niesztampowe.

Lubię ciągłe zmiany i dynamiczne zwroty akcji. Nie potrafię się nudzić, zawsze umiem zorganizować zajęcie nie tylko sobie, ale i innym – co innym nie zawsze się podoba.

Jestem wielkim fanem sportu, który uprawiam nie dla wyników, ale dla osobistej satysfakcji. Lubię grać w koszykówkę i szusować na nartach. Obcowanie z naturą uspokaja mnie i wycisza.

Grzegorz Osiński

adwokat

zamówienia publiczne

Wykształcenie: absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

Jestem ekspertem w dziedzinie prawa zamówień publicznych i prawa nieruchomości. Jako prawnik specjalizuję się w analizie spraw wielowątkowych. Po latach praktyki wiem, że za każdą, nawet najbardziej skomplikowaną kwestią prawną, kryje się człowiek i bardzo często to właśnie człowiek jest kluczem do zrozumienia i oceny sytuacji.

W pracy ważne są dla mnie jasne i precyzyjne komunikaty, w naszym zespole wyjątkowo cenię wzajemną lojalność i uczciwość.

W wolnym czasie wsiadam na łódkę i żegluję. Lubię też naprawiać zepsute przedmioty. Rozłożenie na drobne części i złożenie z powrotem komputera czy silnika motocyklowego jest naprawdę relaksujące. Podobają mi się wielowątkowe kryminały i thrillery prawnicze spod znaku Johna Grishama.

Jestem dumnym opiekunem kota Mecenasa. Kiedyś kupię sobie wielkie rancho w Australii.

Paweł Chojecki

założyciel, obecnie nieświadczący stałej obsługi prawnej w ramach kancelarii

Wykształcenie: absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Lubię pomagać. Lubię rozwiązywać trudne problemy. Lubię myśleć. Cenię uczciwość, uprzejmość i lojalność. Jestem ekspertem od prawa własności intelektualnej, prawa nowych technologii oraz prawa korporacyjnego (transakcje i restrukturyzacje). Dzięki OPC Legal spełniłem swoje marzenie o stworzeniu miejsca, gdzie w przyjaznym otoczeniu robi się rzeczy ważne, odpowiedzialne i innowacyjne. 

Ze względów osobistych i zdrowotnych zdecydowałem się na przerwę w karierze. Obecnie odpoczywam zaczytując się w książkach. Uwielbiam jeździć na rowerze, zajmować się ogrodem, podglądać i dokarmiać ptaki, oglądać mecze NBA. Najważniejsze jednak są psy – Freja i Mariusz – i spędzanie z nimi każdej wolnej chwili. 

Odkryj naszą działalność

Dowiedz się więcej o specjalizacjach i branżach, w których możemy pomóc.